kuchnia włoska w Krakowie

Dobra włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Restauracje włoskie to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj restauracji. Cenimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, pożywne i ładnie wygląda na talerzu. Bez wątpienia najczęściej decydujemy się na pizzę. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście próbują rzadsze potrawy – canelloni, gnocchi i desery włoskie.
Szukając prawdziwej włoskiej restauracji warto zwrócić uwagę na kilka elementów: jak wiele półproduktów rzeczywiście jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć też mniej popularne włoskie potrawy, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz potrawy z wielu zakątków Włoch. Prawdziwie włoska restauracja wprowadzi naturalnie włoski smak.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, co nie zmienia tego, że jest mniej smaczna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Aromatyczne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do tytułu bycia eleganckim punktem na kulinarnej mapie regionu, nie powinna zaniedbywać wina. Posiłek we włoskim klimacie koniecznie musi obejmować też trunek. Kieliszek czerwonego wina to we Włoszech cos zupełnie naturalnego. Kraków La grande Mamma Klasyczne wina włoskie to zdecydowanie trebbiano d’abruzzo z Abruzji, kalabryjskie ciro a także nuragus z Sardynii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako faktycznie włoska, musi mieć bogatą kartę win.

Klasyczna włoska restauracja

Mając ochotę poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości trzeba wybrać się do restauracji, która umie przyrządzić nie jedynie pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *