opony duro

Motocykliści czy kierowcy różnorodnego typu aut bardzo dobrze zdają sobie sprawę z tego, że żeby zdołać upajać się swoim pojazdem podczas sezonu (czy to letniego, czy także zimowego), trzeba go odpowiednio przygotować. Dużo osób jednak nie użytkuje bliźniaczej zasady w stosunku do rowerów, a to istotny błąd. Rower, jednakowo jak inne środki lokomocji, pragnie uwagi własnego właściciela – jeśli o to zadbamy, odwdzięczy się nam bezawaryjnością w trakcie najróżniejszych przejażdżek i rowerowych wypraw.

dętka do roweru duro

Wprawdzie rower to nie auto ani motor, wobec tego lista prac, jakie powinniśmy zrealizować w czasie przedsezonowego serwisu jest trochę krótsza. Niemniej warto się jej przyjrzeć oraz skonfrontować z stworzonym przez nas rowerem. Oto, o co musimy zatroszczyć się przed nawiązaniem rowerowego sezonu:

* Łańcuch – przed pierwszą przejażdżką należałoby sprawić stan napędu roweru. Mowa o łańcuchu – analizujemy jego naciąg. Jeżeli łańcuch jest uszkodzony, zanadto luźny czy też nadmiernie naciągnięty – należy go poprawnie naciągnąć. Prócz tego należy go nasmarować specjalnym smarem do łańcuchów rowerowych – to wydłuży jego witalność.
* Opony – prócz schematycznego napompowania opon do wymaganej ilości ciśnienia (ilość wymaganych barów znajdziemy na oponie), należy uczynić, czy opony w rowerze nie wymagają wymiany. W wypadku pęknięć czy też przesadnego zużycia bieżnika – opony wypada wymienić. Nie pragniemy jakkolwiek, żeby w czasie dalszej wyprawy rowerowej opony odmówiły posługi.
* Hamulce – stan układu hamulcowego w rowerze ma kolosalny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, wskutek tego należy sprawić poprawność działania hamulców i stan klocków hamulcowych. Jeżeli są nadmiernie wyeksploatowane – warto je wymienić.
* Sprawdzenie śrub i oświetlenia – przed pierwszą przejażdżką warto spowodować luz newralgicznych śrub konstrukcji roweru, a kiedy odszukamy poluzowane śruby – dokręcić je. Dodatkowo należałoby uczynić detale oświetlenia – pragniemy przecież być widoczni na drodze.

To fundamentalna lista czynności, które należy wykonać przed główną przejażdżką. Po zimie należałoby także rower szczegółowo umyć i pokryć zabezpieczającymi specyfikami – to właśnie dzięki temu będzie przyzwoiciej chroniony w czasie całego sezonu.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *