Przygotowanie do porodu

Coraz to więcej kobiet, które rodziły swoje dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne komplikacje z mięśniami dna miednicy. Przede wszystkim, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, jaki wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśni dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu oraz mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. W wielu przypadkach wydawało im się, że jest to problem natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Dziś jednakże lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się dużo o tym, jakie mogą pojawić się skutki porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha i kłopoty ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą i niektóre mamy nie skarżą się na tego rodzaju przypadłości, jednakże gigantyczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najlepszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć wybitnie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym przyzwoiciej, albowiem ćwiczenia przynoszą wtedy poprawniejsze efekty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się rozmaitego rodzaju ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w słuszny sposób kurczyły. Poza tym, wybitnie znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które trzeba następnie jak w większości wypadków powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się także, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim paniom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli jedynie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze sugerują, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie ekspresowo pozwala ona powrócić do normy i czuć się dobrze. Wiele pacjentek oświadcza, że to właśnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie niedogodności bólowe. Lekarz ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki leczniczej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *